Tytuł:

O milimetry.

Autor:

Dominika Płatek, Piotr Łęcki

Kategoria:

Filmy krótkometrażowe

Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka niejeden raz stała na podium mistrzostw świata i Europy w biegu na 400 metrów. W filmie widzimy jej walkę o powrót do sportu po poważnej kontuzji. Jej determinacja i zaangażowanie inspirują innych ludzi do walki o marzenia.

Tytuł:

Natalia Kaczmarek – ile kosztuje medal.

Autor:

Aleksandra Szmigiel

Kategoria:

Filmy krótkometrażowe

Natalia Kaczmarek ma mocny charakter. Dla tej dziewczyny ciężka praca jest codziennością. Pasja do zawodu, ambicja i chłodna głowa pomagają jej wspinać się na sam szczyt. Obserwujemy ją uważnie na ostatnim zgrupowaniu w Karpaczu, tuż przed Mistrzostwami Świata w Lekkoatletyce w Budapeszcie. Jesteśmy z nią także tuż po tym, jak zdobyła tam srebrny medal w biegu na 400 metrów.

Tytuł:

Sztuka wygrywania.

Autor:

Paweł Baran

Kategoria:

Filmy krótkometrażowe

W 2023 roku Kacper Sztuka został drugim Polakiem w historii, któremu udało się wygrać międzynarodową serię w bolidach jednomiejscowych. Cieszynianin został mistrzem włoskiej Formuły 4, co od 2005 roku i wygranej Roberta Kubicy w Formule Renault 3,5 jest największym sukcesem polskiego juniora w motosporcie. Ekipa Viaplay towarzyszyła mu w trakcie wakacyjnej przerwy i dwóch ostatnich rund Italian F4 na torach Mugello i Vallelunga. W filmie poznajemy drogę Sztuki do zwycięstwa oraz rodzinę, która jest dla niego ogromnym wsparciem. Bez niej nie odniósłby tak wielkiego sukcesu.

Tytuł:

Mikael Ishak – człowiek z wiary. ​

Autor:

Łukasz Wiejak

Kategoria:

Filmy krótkometrażowe

Poznajcie Mikaela Ishaka – jednego z najlepszych piłkarzy w polskiej lidze i kapitana Lecha Poznań. Przyjaciele, rodzina i byli koledzy z miasta Södertälje, gdzie Szwed dorastał, zdradzają kulisy jego życia i kariery.

Tytuł:

Kopalnia trenerów

Autor:

Paweł Grabowski

Kategoria:

Filmy krótkometrażowe

Na czym polega fenomen trenerów piłkarskich z Kraju Basków? Mikel Arteta, Unai Emery, Xabi Alonso i wielu innych pracują w topowych ligach. Wszyscy urodzili się w promieniu 15 kilometrów. Przyjaciele, rodziny i byli trenerzy odsłaniają kulisy ich karier.

Tytuł:

Moja polska przygoda

Autor:

Krzysztof Marczyk

Kategoria:

Filmy krótkometrażowe

„Przyjechałem z Japonii, żeby obejrzeć Damiana Rasaka” – kiedy na trybunach Górnika Zabrze pojawiła się flaga z tym napisem, oczy wszystkich zwróciły się w stronę jednego człowieka. Wszyscy zastanawiali się, kim jest ten malutki Japończyk w niebieskim dresie i czapce Wisły Płock. Co robi na meczu Górnika w barwach „Nafciarzy”? Dlaczego wspiera Damiana Rasaka? I jak to się stało, że zainteresował się polską ligą piłkarską – Ekstraklasą? Poznaj niesamowitą historię Hiroakiego Hokury – największego fana Wisły Płock na świecie, a już na pewno po drugiej stronie świata.

Tytuł:

Odważ się marzyć

Autor:

Julian Sobierajski

Kategoria:

Filmy krótkometrażowe

Wojciech Sobierajski podejmuje się pobicia kolejnego rekordu – próbuje boso zdobyć najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro. Film to również hołd dla wielkiego polskiego podróżnika – Aleksandra Doby. Tytuł nawiązuje do jego życiowego motta.

Tytuł:

Wszystko co mam

Autor:

Liwia Zaborska

Kategoria:

Filmy krótkometrażowe

Pomysł na film o piłkarkach zrodził się z wieloletniej pasji reżyserki, jaką była i wciąż jest piłka nożna. Z tego powodu ta historia jest dla autorki bardzo ważna. Film opowiada o niezwykłej sile i determinacji kobiet, dla których boisko piłkarskie jest bezpiecznym miejscem, do którego chcą ciągle wracać.

Tytuł:

Zuza – z dala od szczytów

Autor:

Zuzanna Witych, Maciej Sulima

Kategoria:

Filmy krótkometrażowe

Historia Zuzy to połączenie filmu dokumentalnego i sportowego. Autorzy chcą pokazać ciekawą i niepowtarzalną historię dziewczyny, która mimo praktycznie całkowitego braku zaplecza, dzięki pasji, realizuje swoje narciarskie marzenia. Film w założeniu ma być ciekawy, z uwagi na opowiadaną historię, także dla osób, które nie zajmują się narciarstwem zawodowo. I jednocześnie sprostać oczekiwaniom widzów spragnionych efektownych ujęć narciarskich.

Tytuł:

Tak to czuje

Autor:

Paweł Jan Miecznik

Kategoria:

Filmy krótkometrażowe

Historia dwóch sióstr, które pomimo niepełnosprawności nie rezygnują z prawa do pełni życia. Stawiają czoła nowym wyzwaniom, zarażają dobrą energią i pokazują nam to co najważniejsze – pasję do życia. To dokument, który w energetycznym tańcu oraz w znoju i pocie tenisa łamie stereotypy o ludziach z niepełnosprawnościami.

Tytuł:

Amatorka

Autor:

Justyna Misterkiewicz

Kategoria:

Filmy krótkometrażowe

Iza po raz pierwszy założyła tenisówki w wieku trzydziestu lat. Później, przez ponad dziesięć lat nie schodziła z trasy biegowej. Jej postępy w bieganiu nigdy się nie kończyły. I tak amatorka zaczęła osiągać spektakularne sukcesy. Powstaje pytanie: czy jej relacja z wewnętrznym wojownikiem jest przyjemna i konsekwentna? Tytułowa amatorka zmaga się z niedoskonałościami, bije rekordy życiowe, zdobywa medale. Udowadnia, że ​​nawet uprawiając sport amatorsko, można dobiec do mety jak zawodowiec, w towarzystwie najlepszych biegaczy w Polsce. Amatorka to dokumentalny szkic portretu biegacza, ale także obraz kobiety – walczącej, poszukującej siebie i pytającej o sens swojego życia.

Tytuł:

Życie w biegu.

Autor:

Grzegorz Lipiec

Kategoria:

Filmy krótkometrażowe

Historia Piotra Hercoga – interdyscyplinarnego sportowca, zwycięzcy najtrudniejszych ultra maratonów górskich. Film opowiada o skrajnej pasji i jej istocie. Wiwisekcja wszelkich korzyści i strat, także z perspektywy matki i żony Piotra. To opowieść o poświęceniu. I drodze Hercoga od dzieciństwa w biednej dzielnicy PRL-u na szczyt świata.