Zamknięcie zgłoszeń do 3. edycji Festiwalu Polskich Filmów Sportowych Zakopane

31 października 2023

Zgodnie z oficjalnym harmonogramem imprezy 27 października 2023 roku zamknęliśmy zgłoszenia do trzeciej już odsłony ogólnopolskiego konkursu na najlepszą polską produkcję dokumentalną o tematyce sportowej. Do konkursu łącznie zgłoszono 53 tytuły: 22 filmy pełnometrażowe (powyżej 40 minut) i 31 krótkometrażowych (do 40 minut). Sportowe i filmowe emocje zaczynają stopniowo rosnąć.

2 listopada komisja, składająca się z uznanych producentów, reżyserów i operatorów filmowych, zakończy przegląd selekcyjny produkcji, które zostały zgłoszone do tegorocznej edycji. Przypomnijmy, że podstawowymi kryteriami była sportowa tematyka filmów oraz ich powstanie w przedziale lat 2021–2023. Wyniki prac komisji selekcyjnej zostaną opublikowane najpóźniej 3 listopada 2023 roku. Do dwóch sekcji konkursowych zakwalifikuje się maksymalnie po 12 filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych.

Wszystkie te obrazy będzie można obejrzeć podczas projekcji, które zaplanowano od 22 do 25 listopada 2023 roku w kinie Giewont przy ul. Kościuszki 4 w Zakopanem. Nominowane filmy powalczą o statuetki Złotych, Srebrnych, Brązowych i Białych Mamutów oraz łączną pulę nagród w wysokości 70 tysięcy złotych.

Wydarzenie odbędzie się przede wszystkim dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także pozostałych sponsorów i partnerów.