58 filmów zostało zgłoszonych do udziału w Festiwalu Polskich Filmów Sportowych.

21 listopada 2021

Impreza odbędzie się w dniach 8-11 grudnia w Zakopanem. Pula nagród wynosi 70 tysięcy złotych.

Konkurs ma charakter ogólnopolski i jest przeglądem najlepszych produkcji dokumentalnych o tematyce sportowej, które powstały w latach 2017-21.

Filmy podzielono na dwie sekcje – konkurs dla filmów pełnometrażowych (powyżej 40 minut) i krótkometrażowych (do 40 minut). Zgłoszenie do fazy selekcyjnej Festiwalu było otwarte.

Próba utrwalenia emocji towarzyszących uprawianiu sportu na poziomie zawodowym i amatorskim, jest równie trudna, jak sam sport. I niestety często niedoceniania. Stąd nasz pomysł by zebrać w jednym miejscu twórców filmów dokumentalnych i reportaży, których sport łączy – podkreśla Maciej Polny, organizator wydarzenia ze Stowarzyszenia Żuraw Gdańsk, oraz spółki KFSport, do której należą marki SpeedwayEvents.pl i Mass Events.

W tym tygodniu trwają obrady Komisji Selekcyjnej. Wyniki selekcji ogłoszone zostaną 23 listopada 2021 roku. Do fazy konkursowej zakwalifikowanych zostanie maksymalnie po 12 filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych.

Projekcje konkursowe odbędą się w dniach 8-11 grudnia 2021 w Zakopanem w kinie Giewont zaś Gala Finałowa, na której wystąpi skrzypaczka Kasia Szubert, 11 grudnia.

Jury przyzna po jednej Nagrodzie Głównej – Złotego Mamuta – w kwocie 15  i 10 tysięcy złotych (odpowiednio za film długo- i krótkometrażowy). Ponadto gratyfikacjami finansowym uhonorowane zostanę wyróżnienia w obu sekcjach konkursowych. Przyznane zostaną też Nagroda Publiczności oraz Nagroda Specjalna.

Podczas Festiwalu zaplanowano imprezy towarzyszące z udziałem gwiazd polskiego sportu oraz uczestników konkursu. Działać będzie także Studio Festiwalowe pod Wielką Krokwią.